Przedszkole
Skarb Malucha
Warszawa Białołęka

LUTY 2019

WYDARZENIA – LUTY 2019

 • 01.02 - Dzień Świstaka i Dzień Niedźwiedzia czyli jak długo jeszcze potrwa zima – prezentacja multimedialna. Najsłynniejszy świstak na świecie, czyli Phil z Punxsutawney w Pensylwanii dziś po raz kolejny przepowie Amerykanom jak długo potrwa jeszcze zima. To tradycja, która sięga XIX wieku, dlatego Dzień Świstaka cieszy się za oceanem dużym szacunkiem i jest hucznie obchodzony. Za to w Europie obchodzimy Dzień Niedźwiedzia. Dla naszych przodków niedźwiedź był zwierzęciem magicznym, panem czasu, stąd mieszkańcy Europy 2 lutego uważnie obserwowali, czy wyjdzie on z nory zwiastując nadejście wiosny.
 • 04.02 – Zajęcia muzyczne Drumlandia g. 9.30
 • 07.02 – Dzień Pizzy – zajęcia kulinarne – pieczemy pizzę☺ Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada na 9 lutego (sobota). Wielu z nas dałoby się nieraz pokroić za kawałek pizzy, nic więc dziwnego, że ten okrągły przysmak doczekał się swojego święta. Nie znaczy to bynajmniej, że w pozostałe dni obowiązuje abstynencja – codziennie bowiem sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita (jeden z wariantów pizzy neapolitańskiej). Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Dziś neapolitana chroniona jest certyfikatem TSG (ang. „świadectwo szczególnego charakteru”) wydawanym przez Komisję Europejską. Oznacza to, że tę odmianę włoskiego specjału przyrządzać można wyłącznie według ściśle określonej, tradycyjnej receptury.
 • 08.02 – Bal Karnawałowy g. 9.30 – „Szkoła Karnawału” na dzieci czekają przygotowane przez dwóch zabawnych klaunów szalone tańce oraz worek pełen zabaw i konkursów
 • 11.02 – Dzień Numeru Alarmowego 112 - 112 to numer alarmowy, który obowiązuje we wszystkich krajach europejskich. Obyśmy nigdy nie musieli z niego korzystać, bo oznaczałoby to że mamy kłopoty. Święto ma na celu przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat korzystania z niego we właściwy sposób.
 • 14.02 – Walentynki – w tym dniu wszyscy ubieramy się na czerwono. Będzie też działała Walentynkowa Poczta. Od poniedziałku 11.02 każde dziecko może przygotować swoją Walentynkę i wrzucić do walentynkowej skrzynki ustawionej w holu
 • 15.02 – Zajęcia z psem g. 9.30 - Zajęcia wspomagają rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny, motoryczny oraz samodzielność. Podczas zajęć przybliżamy dzieciom psie potrzeby, obowiązki opiekuna psa, jaki humanitarne traktowanie zwierząt.
 • 20.02 – Dzień Języka Ojczystego – Konkurs Recytatorski. Zachęcamy wszystkie Przedszkolaki do udziału w konkursie recytatorskim. Można przygotować dowolny wiersz. Treść przygotowanego wiersza należy dostarczyć wychowawcy rano w dniu konkursu (będziemy mogli pomóc☺) Oczywiście na wszystkich uczestników czekają dyplomy i nagrody.
 • 21.02 Poznajemy Świat – Między nami Indianami g. 9.30 – Czy wszyscy Indianie wyglądają tak samo? Czy potrafią grać na jakiś instrumentach? Kim jest szaman? Na te i inne pytania dzieci znajdą odpowiedź podczas zajęć. Odwiedzimy różne grupy Indian Ameryki Południowej i Środkowej, poznamy ich niezwykłe zwyczaje. Nie braknie rekwizytów, strojów, instrumentów i indiańskiego tańca!
 • 22.02 – Pokazy bez skazy – Gluty! – g. 9.30 Roztwory potwory, czyli gluty, ciecze nienewtonowskie oraz inne atrakcyjne ciekawostki chemiczno-fizyczne. Dzieci nie będą czyste... ale na pewno szczęśliwe :)
 • 26.02 – Dzień Dinozaura – Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. Święto tych prehistorycznych stworzeń można spędzić na wiele sposobów – poczytać o ich zwyczajach i zachowaniach albo obejrzeć kultowy Park Jurajski, a my wykonamy EKODINOZAURA – pracę przestrzenną z materiałów odpadowych.
 • 28.02 – Tłusty czwartek - większości z nas kojarzy się z konsumpcją pączków oraz faworków. Tego dnia nawet osoby liczące każdą kalorię nie oprą się pokusie i zjedzą przynajmniej jednego pączka. Nic dziwnego istnieje przesąd, że kto w ten dzień nie zje choć jednego pączka temu w nadchodzącym roku nie będzie się wiodło. No i my też będziemy jeść pączki.

Z A P R A S Z A M Y